Новости и избор од понудата

Chipolino колекција 2015

Најновата колекција е од денеска присутна и кај нас. Каталогот за 2015 година на Chipolino е он-лајн.

Каталогот можете да го превземете овде, и истиот се наоѓа и на нивната web страна Chipolino.

Chipolino колекција

Carello babies in motion

Carello е италијански збор за количка и истовремено филозофија на компанијата која е неразделливо поврзана со изработката на
производи кои нудат оптимална удобност и нежен однос спрема она што е највредно во нашите животи.

Топлата прегратка ја симболизира тенденцијата на секоја мајка кога таа го држи своето дете - највредното нешто во нејзиниот живот.
Таа прегратка е незаменлива, но не може да се дава 24 часа на ден. Затоа тука е Carello, кој со своите производи ги заменува мајчините
допири и обезбедува одлична околина за детето.
Производите на Carello ги задоволуваат најстрогите европски стандарди, и истите се направени од најдобрите механизми
и материјали за да осигураат пријатно ладење во лето и топлина во зима.
Уште повеќе, Carello секогаш се стреми кон најновите трендови, така што вие и вашето бебе секогаш ќе сте во фокусот на вниманието.

Нивниот каталог се наоѓа на нивната web страна Carello.

Carello

Chipolino колекција 2014

Каталогот за 2014 година на Chipolino е он-лајн.

Каталогот можете да го превземете овде, и истиот се наоѓа и на нивната web страна Chipolino.

Chipolino колекција

freeON понуда

freeON застапникот за Македонија има нов каталог.

Каталогот можете да го превземете овде.

Во него се наоѓаат музички и обични релаксатори, нокшири, проодувалки, игрални, транспортни кревети и подлоги, и
разна дополнителна опрема.

Trampolina

Chipolino колекција 2013

Chipolino го издаде каталогот за 2013 година.

Каталогот можете да го превземете овде, и истиот се наоѓа и на нивната web страна Chipolino.

Chipolino колекција

Алф Кидс отвори нова продавница во која фокусот е ставен на играчки - Играчки Алф

Играчки Алф e лоцирана веднаш до постоечката продавница.

Во неа постои простор за презентирање на проширена палета од играчки од кои повеќето за првпат се продаваат во Прилеп. Посебно
радува фактот што сите производи се со пристапна цена која е намерно дизајнирана да биде поефтина дури и од поголемите продавници
на овие простори. Овдека се продаваат производи на познатите и признаени компании од кои посебно би ги издвоиле
Smoby (мошне познат француски бренд), како и Pilsan и Dolu (долгогодишни турски брендови).

Сите играчки се квалитетни и разновидни, посетете нè и ќе бидете пријатно изненадени од понудата.

Нов каталог на Dolu за 2013 година

Погледајте го најновиот каталог на реномираната компанија за детски играчки Dolu.

Каталогот можете да го превземете овде, а повеќе за Dolu можете да погледнете на нашиот оддел.

Dolu детски играчки

Среќна нова 2013

Alf Kids ви ја честита новата 2013 година!

Имајте прекрасни моменти при подготовките и прославата на пречекот на новата 2013 година, уживајте со вашето семејство и пријатели.

Elektronska Cestitka Alf-Kids

Трамполина со заштитна мрежа (305 cm)

Трамполината лесно се составува.
Со скокањето на едноставен начин можете да ја зајакнете кондицијата, издржливоста,
чувството за рамнотежа и подвижноста.

- Челичната рамка (дебелина 1,5mm)
- дијаметар: 3,05m
- дијаметар на површината за скокање: 2,47m
- издржливата површина за скокање е направена од ПП
- обложена со PVC
- едноставно за склопување
- да се постави на 4m безбедна површина
- не се препорачува за деца помлади од 6 години
- 64 висококвалитетни пружини
- вкупна големина 305х246 cm
- приближна тежина: 62kg
- вклучена е заштитна мрежа, направена од материјал отпорен на УВ зраци
- вклучени се скали за полесен пристап
- максимално до 130kg

Trampolina

PlasmaCar

PlasmaCar е возило за деца кое наликува на автомобил со педали, но е комплетно нов и посебен производ.
PlasmaCar е механичко чудо кое го употребува најголемиот извор на енергија - детската енергија.
Една од најдобро продаваните детски играчки за возење, PlasmaCar има уникатен и наградуван дизајн кој за придвижување
на возилото нема потреба од батерии, педали, запчаници, или електрични делови; движењето се остварува со
едноставно вртење на воланот!
PlasmaCar ја искористува природната моќ на инерцијата, центрифугалната сила, како и силата на триењето.
Тивка, ефтина, безгранична игривост, PlasmaCar е навистина единствена играчка која достигнува голема, но за децата
безбедна брзина до 10 km/h ... Ова е чиста енергија, и чиста забава!
Сега ова детско возило се продава на пет континенти, и во преку 50 држави.
Направено е од високо издржлива пластика, и може да издржи до 100 kg на мазна и рамна површина.

PlasmaCar


Chipolino 2012

Новата колекција на Chipolino од 2012 година е достапна во нашата продавница. Можете производите да ги купите и
преку брза пошта и стандардно, со посета во продавницата.

Chipolino 2012

Брза пошта

Достава по брза пошта е начин како да купите и добиете производи од Alf Kids без да го напуштите вашиот дом.
Јавете се на нашите телефони (048/420-888 или 075(070)/208-888) и информирајте се.

Достава по брза пошта

Hauck, ESPRIT, Disney Baby, i'coo

01.09.2011 Alf Kids ги представува најновите модели на сите производи од компанијата Hauck и нејзините брендови ESPRIT, Disney Baby, и i'coo.

Hauck, ESPRIT, Disney baby, i'coo

Bertoni Акција

29.01.2011 Акциски попуст на колекцијата на Bertoni
Повелете и погледнете

AkcijaBertoni 2011_01_29

Chipolino 2011


19.01.2011 Излезена е новата колекција 2011 на Chipolino.

Детски Автомобили со акумулатор

20.11.2010 Нови модели на големи батериски автомобили со далечински управувач
Нови модели на автомобили за едно или две деца, опционално со далечински управувач. Автомобилите се комплетно
нови, со модерен дизајн и иновативни материјали, имаат вградени аудиовизуелни елементи (свирка, светла, трепкачки
светла), како и батериски управувано радио. Посебен додаток за родителите е далечинскиот управувач со кој малечките
дечиња кои сѐ уште не знаат да управуваат со автомобилот можат да уживаат во возењето со него, а без притоа некој
нон-стоп да трча по нив. Пијте си го кафето и истовремено управувајте со автомобилот во кој се вози вашето дете.

Avtomobil Audi
Avtomobil Mercedes

Avtomobil Mini
Avtomobil Buba Zolto-Plava

Avtomobil Zeleno-Zolt

Креветче + јога

26.10.2010 Креветче + јога
Монтажен кревет Island со јога за спиење и играње - за само 4400 ден

AkcijaKrevetce4400

Креветче + јога + сет детска постелнина

10.09.2010 Креветче + јога + сет детска постелнина
Креветче + јога + сет детска постелнина во 9 дела по цена од 8000 денари

AkcijaKrevetce7000

Детски Автомобили со акумулатор

30.06.2010 Акумулаторски автомобили за деца
Во продавницата Alf-Kids се продаваат и автомобили за деца со акумулаторска батерија кои се производ на фирмата Chipolino. Постојат повеќе модели од кои можат да се погледаат и на нашата веб страна и на каталозите од Chipolino. Моделите се различни, од кои постои модел (Mercedes, прикажан подолу) и со далечинско управување за дечињата кои се премали за да можат ефикасно да го управуваат возилото.

Rozov Avtomobil Chipolino
Zelen Avtomobil Chipolino

Sin Avtomobil Chipolino
Crven Avtomobil Chipolino Mercedes Daljinsko

Crven Avtomobil Chipolino BMW

Bertoni 2010


23.01.2010 Излезена е новата колекција 2010 на Bertoni, која ја нудиме заедно со одличната колекција 2009.

Chipolino 2010


07.01.2010 Новата колекција 2010 на Chipolino е веќе во нашата продавница, повелете и освежете се со новите модели, со проверен квалитет и дизајн. Дознајте повеќе лично кај нас.